שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון.  השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה ,דיירים ומשפחותיהם. 
P1000925
במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון.
השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה ,דיירים ומשפחותיהם.
העובדות הסוציאליות במרכז גריאטרי אחראיות ומטפלות במספר תחומים סוציאליים הנוגעים לדיירים במחלקות השונות. בראש ובראשונה הן מקיימות היכרות אישית עם כל מטופל ובני משפחתו. לאחר קליטת הדייר העובדות הסוציאליות מסייעות לו להתאקלם במסגרת החדשה והדייר נמצא תחת מעקב קבוע של העובדת הסוציאלית. בד בבד מקיימת העובדת הסוציאלית קשר רציף עם המטופל ובני משפחתו ומנהלת קשר עם משרדים השונים לטיפול בנושאים רלוונטיים הקשורים לדייר.
הצוות הסוציאלי במרכז "הדסים" מעורב בכל מה שקשור ברווחת הדייר המטופל, החל משיבוצו במחלקה המתאימה לו, מציאת שותף מתאים לחדרו, ישיבה בחדר האוכל וטיפול שוטף בצרכיו האישיים של הדייר כגון: טיפולי שיניים, סיוע לניצולי שואה במיצוי זכויותיהם ועוד.
מעבר לטיפול האישי והפרטני לדיירים, השירות הסוציאלי בהדסים נותן הכוונה למשפחות הדיירים ומלווה אותם לאורך תקופת הסתגלות למקום. הצוות הסוציאלי שלנו מטפל באופן מקצועי בנושא אפוטרופסות, מסייע בהכנת החומרים הדרושים לבית המשפט לענייני משפחה, במידת הצורך אף יוצרים קשר עם היועץ המשפטי במשרד הרווחה ומלווים ועוקבים אחרי המטופל עד לקבלת צו מינוי האפוטרופוס.
במסגרת השירות הסוציאלי, מנחים העובדים הסוציאליים קבוצות מטופלים בנושאים שונים, המעשירים את הידע באופן כללי ואת הידע על זכויותיהם בפרט. כגון: מוזיקה, טיפוח, אוכל מסביב לעולם ובנושאים אינפורמטיביים רלוונטיים כגון: חוק זכויות החולה, שפת גוף, תקשורת בעידן של ריבוי שפות, העידן הטכנולוגי ועוד.
הצוות הסוציאלי שלנו מארגן ויוזם פרויקטים חדשים כל הזמן כגון טיולים, ייזום והפעלת תכניות התנדבות, בהן הם נותנים מקום למעורבות של מבוגרים ונוער מקרב הקהילה במסגרת מחויבות אישית והתנדבותית.
השירות הסוציאלי במרכז הגריאטרי הדסים הינו מענה אנושי ואדיב הדואג בקפידה ואמפטיה לתנאיו הסוציאליים של כל דייר ודיירת.
דילוג לתוכן