בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

אחת הדילמות הקשות, כמעט בכל משפחה, כשההורה מגיע לגיל הזהב וזקוק להשגחה מסוימת, היא האם להכניס אותו לבית אבות או להשאיר אותו בבית עם מטפלת צמודה?

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

להבדיל מימים עברו בתי אבות מספקים כיום כמעט את כל צרכיו של המבוגר. כמובן שהמעבר לבית אבות תמיד ילווה בחששות ויצריך זמן הסתגלות, כי שינויים בגיל השלישי קשים יותר ומערערים את הביטחון, אך לאחר ההתאקלמות מבין כל מבוגר כי חברה ופעילות ענפה עדיפה על ימים שלמים של בדידות, שלצערנו קיימת.

הפעילות בבית אבות היא ענפה מכל פעילות אחרת שיעשה המבוגר באופן פרטי. בבית אבות דואגים לתזונה נכונה ומותאמת לגיל השלישי, ישנם חוגים ופעילות תרבותית המעשירה את יומו וחייו של המבוגר, בבית אבות מקיימים, בהתאמה ליכולת כמובן, פעילות ספורטיבית ששומרת על אורח חיים בריא. בבית אבות נוצרים קשרים חברתיים, מה שכבר לא קורה ביום יום של המבוגר.

במידה ובית אבות לא מספיק לצרכיו הבריאותיים של המבוגר, יש כיום מרכזים גריאטריים העונים גם על תנאיו של בית אבות רגיל עם תוספת של טיפול ומעקב בריאותי אחר כל דייר במרכז הגריאטרי. מפיזיותרפיה למבוגרים ועד לטיפול צמוד המותאם למצבו הבריאותי של הדייר.

בית אבות "הדסים" הינו גם בית אבות וגם מרכז גריאטרי ברמה גבוהה מאוד מכל הבחינות. במרכז הגריאטרי הדסים יש תזונה עשירה ומותאמת לדיירים, פעילויות תרבותיות וספורטיביות, מפגשים חברתיים, מכון פיזיותרפיה וטיפול רפואי 24/7.

למעשה אין יותר מה להתלבט, מי שמחפש את הטוב ביותר עבור קרוביו יעדיף לצרף אותו לבית אבות או למרכז גריאטרי בהתאם כמובן לצרכיו הרפואיים ואין ספק שהפעילויות שם והחברה הגדולה תגרום לו לאיכות חיים טובה יותר ולאורח חיים מאושר יותר.

מאמרים נוספים:

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

כניסה למרכז גריאטרי

גריאטריה הינה תחום רפואי העוסק בחקר מחלות הנפוצות בתהליך ההזדקנות. כיום בעולם תוחלת החיים גבוהה מבעבר וכתוצאה מכך ישנן מחלות רבות המלוות את תהליך הזקנה שהתארך ולפיכך נושא זה הינו חשוב ביותר לשירותי הבריאות והרווחה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי hadasim.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן