אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.
P1000960
מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.
דייריו של מרכז גריאטרי הינם קשישים הזקוקים לטיפול סיעודי, תשושי נפש, הסובלים ממחלה מסוימת המונעת מהם לתפקד ולבצע פעולות יום יומיות בסיסיות ובשל כך הם צריכים טיפול סיעודי והשגחה רפואית צמודה, אותה מעניק להם מרכז גריאטרי כחלק מהשירותים אותם הוא מציע כבית אבות סיעודי.
אילו שירותים מעניק מרכז גריאטרי לדייריו?
תשושי הנפש המגיעים למרכז גריאטרי אינם מסוגלים לטפל בעצמם והם זקוקים לטיפול סיעודי ולהשגחה צמודה, על כן חשוב ביותר להקפיד על הדברים הבאים: 
 
מרכז גריאטרי חייב להחזיק ברישיונות רלוונטיים ממשרד הבריאות כדי לטפל בחולים סיעודיים, לאחר שבדקנו שאכן יש ברשות המרכז הגריאטרי את הרישיונות הנותנים לו את האסמכתא לטיפול סיעודי צריך לוודא שיש:
צוות רפואי מוסמך – דייר סיעודי צריך מענה רפואי זמין ומיידי שיטפל בצרכיו הרפואיים בכל עת שיזדקק לכך, כמו כן דיירים החולים במחלה מסוימת זקוקים להשגחה רפואית צמודה ו/או טיפול רפואי יום יומי, שצריך לספק מרכז גריאטרי.
רפואת חירום – מרכז גריאטרי חייב שיהיה לו צוות המטפל במקרי חירום כולל אמבולנסים זמינים לפינוי מיידי של מטופל סיעודי.
צוות אחים ואחיות – דייר סיעודי אינו יכול לבצע את הפעולות היום יומיות הבסיסיות על כן הוא זקוק לעזרה בביצוע כל פעולה כגון: שירותים, מקלחת, אוכל, לבוש וכד'.
שירותים סוציאליים – טיפול שוטף ברווחתם של הדיירים, תוך שתוף פעולה עם הצוות הרפואי הממונה על המחלקה בה שוכן הדייר וכן עם בני משפחתו, שכן דייר סיעודי אינו מסוגל לקבל החלטות חשובות לגבי חייו בעצמו.
מגורי הדייר – חשוב לדאוג לרווחתו של הדייר בחדרו. לשים דגש על גודל החדר ומספר השותפים בו. לשים לב שהחדר מעניק לדייר את כל השירותים להם הוא זקוק במהלך שהותו בחדרו.
שירותי ניקיון – חייב שמרכז גריאטרי יכיל שירותי ניקיון ברמה גבוהה, שכן דייר סיעודי זקוק, בשל מגבלותיו, להיגיינה אישית באופן שוטף ולסביבה היגיינית לרווחתו האישית, החל משירותי כביסה ועד למוצרי ספיגה איכותיים.
מזון – מרכז גריאטרי צריך להעניק לדייריו תזונה עשירה ואיכותית המותאמת ע"י תזונאי מוסמך לצרכיו של הדייר.
תרבות ופנאי – לא פחות משירותים רפואיים מתקדמים, תשושי הנפש זקוקים גם הם לחיי חברה, תרבות ופנאי בכדי להעשיר את חייהם. אמנם מרכז גריאטרי שם דגש חשוב על נושא הרפואה בבית האבות, אך לא פחות חשובה רווחתו של הדייר ואיכות חייו.
 
מי זקוק לשירותיו של מרכז גריאטרי?
קשישים אשר אינם מסוגלים לדאוג לעצמם ולבצע פעולות יום יומיות בסיסיות, או תשושי נפש הסובלים ממחלה מסוימת או מתפקוד ירוד כתוצאה מבעיות גופניות כאלה ואחרות, קשישים הזקוקים למעקב רפואי צמוד, קשישים המרותקים לכסא גלגלים וקשישים החולים במחלות סופניות. קשישים אלו לא יוכלו להשתלב בבית אבות רגיל משום שהם זקוקים לטיפול סיעודי ברמה היומית, על כן עליהם להשתלב במרכז גריאטרי היכול לענות על צרכיהם המיוחדים.
אם כן, בחירה של בית אבות צריכה להיות מאוד מדויקת וממוקדת לצרכיהם של הדיירים. בית אבות או מרכז גריאטרי צריכים לענות ביעילות על הצרכים של דייריהם ולספק להם אפשרויות לחיים שמחים ובריאים יותר, תוך שמירה תמידית על כבודם ורווחתם של הדיירים.
דילוג לתוכן