Marketing@hadasim.com הרב שאול חדד 10 בני ברק

התקשרו עכשיו לייעוץ והכוונה

03-5787171

מאמרים

גולש/ת יקר/ה,

באתר הדסים תוכלו למצוא אינפורמציה רבה הרלוונטית לטיפול בחולה סיעודי ובכלל בכל הקשור לגריאטריה. המאמרים באתר שלנו מביאים לפניכם מידע ראשוני בנושאים שונים, התוכן אינו מחליף ייעוץ מקצועי והמטרה העיקרית שלו היא לעדכן אודות השירות בהדסים.

השירותים שאנו מעניקים משתנים בהתאם להתפתחות המרכז וייתכן כי מופיע שירות בתוכן אך אינו מוענק יותר במרכז והפוך, שירות חדש שעדיין לא התעדכן באתר לא יופיע באתר עד אשר יעודכן במלואו.
*המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי hadasim.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.
בית אבות הדסים
אודות

אודות

אודות מרכז גריאטרי הדסים

בית אבות "הדסים" הינו מוסד גריאטרי המשלב בתוכו את כל המשאבים הדרושים כדי להעניק לדייריו איכות חיים טובה, תחת פיקוח רפואי מקצועי ובזמינות מיידית. כל היתרונות של בי"ח גריאטרי גדול נמצאים תחת קורת גג אחת.

להמשך
 קבלת דייר חדש בהדסים

קבלת דייר חדש בהדסים

מחלקת השיווק בהדסים מלווה אתכם בתהליך באופן לא מחייב וניתן לפנות אלינו בכל שאלה המעוררת בכם ספק או גורמת לכם להתלבטות בעניין.

להמשך
מחלקות סיעודיות

מחלקות סיעודיות

מרכז הגריאטרי "הדסים" מונה כ- 8 מחלקות סיעודיות בסטנדרטים גבוהים של בית מלון יוקרתי. במחלקות הסיעודיות הדיירים משובצים בצורה קפדנית המבטיחה לכל דייר סביבה מאתגרת, פעילות מותאמת וחיי חברה שוקקים לכל המעוניין בכך. ניתן להתנייד בין המחלקות השונות בהתאם לשינויים החלים אצל הדייר לטוב ולרע. 

להמשך
מחלקת תשושי נפש

מחלקת תשושי נפש

לכולנו יש את התקווה הבסיסית ביותר בחיים שלנו להזדקן בכבוד, לא להזדקק לטיפול סיעודי, לא לתמיכה כלכלית ובאופן כללי להיות מסוגלים לטפל בעצמנו ולא להיות לנטל על אף אחד.

להמשך
מבחני תפקוד

מבחני תפקוד

על פי חוק הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי אנשים אחרי גיל הפרישה המתגוררים בביתם וזקוקים לסיוע בביצוע הפעולות היומיומיות כגון: לבוש, אכילה, רחצה, שליטה בסוגרים, זכאים לגמלת סיעוד בתנאים מסוימים, כגון: תושב ישראל, גיל גמלאות, בחינת הכנסות והוצאות ומבחני תפקוד. 

להמשך
רישיונות והיתרים

רישיונות והיתרים

המרכז פועל תחת פיקוח וברישיון מלא של משרד הבריאות. קבלת דיירים פרטיים ודיירים המופנים ממשרד הבריאות (קודים), חברות הביטוח, הקרן לאפוטרופסות, קופות חולים ועוד.

להמשך
מחלקת פיזיותרפיה

מחלקת פיזיותרפיה

במכון הפיזיותרפי שלנו קיימים מגוון רחב של טיפולים לעזרת הדיירים, דבר המקל עליהם, הן בפן הפיזי של הבעיה הספציפית בה הטיפול מתמקד והן בכך שאינם צריכים להתנייד ולהיות מטורטרים בין מכוני הפיזיותרפיה השונים. המכון זמין ונגיש, בעל צוות אדיב ומקצועי הנכון תמיד לטפל במסירות בכל דייר ודיירת במכון הגריאטרי "הדסים".

להמשך
מחלקת תזונה

מחלקת תזונה

המרכז הגריאטרי הדסים נותן בראש ובראשונה מענה לצרכיו הבסיסיים של כל דייר, דבר המתבטא בחמש ארוחות עשירות ומזינות בכל יום ובתזונה בריאה המותאמת לגיל הזהב.

להמשך
קהילה תרבות ופנאי

קהילה תרבות ופנאי

במחלקת תרבות, פנאי ותעסוקה בבית אבות, אנו מקדמים התנדבויות בקהילה בקרב דיירי המקום על מנת להעניק ערך מוסף לפעילויות המוצעות לדיירנו, למלא את יומם ולשפר את איכות חייהם.
 
להמשך
מחלקה מתוגברת

מחלקה מתוגברת

הנכם  מוזמנים  להתרשם  ממחלקת  ה - VIP  שלנו, מחלקה  ייחודית  עם  תנאי  מחייה יוקרתיים.

להמשך
כניסה למרכז גריאטרי

כניסה למרכז גריאטרי

מרכז גריאטרי מעבר לכך שהוא מספק את הטיפול הרפואי הראוי לכל דייר, שם דגש גם על הפן הנפשי של תשושי הנפש ומעודד אותם לעצמאות, לפעילות ולחיי חברה גדולים יותר ממה שהיה יוצר לעצמו במסגרתו הפרטית.

להמשך
אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

בית אבות או מרכז גריאטרי צריכים לענות ביעילות על הצרכים של דייריהם ולספק להם אפשרויות לחיים שמחים ובריאים יותר, תוך שמירה תמידית על כבודם ורווחתם של הדיירים.

להמשך
המלצות ומכתבי תודה

המלצות ומכתבי תודה

בחלוף השנים אנו זוכים להכרה ותודה במסגרת הפעילות השוטפת המתבצעת במרכז גריאטרי הדסים, לפניכם המלצות חמות אודות המוסד.

להמשך
זכויותיו של קשיש סיעודי

זכויותיו של קשיש סיעודי

הגדרת אדם כסיעודי או תשוש נפש נעשית אך ורק על־ידי צוות לשכת הבריאות באזור מגוריו של קשיש סיעודי.

להמשך
רוקחות

רוקחות

מרכז הגריאטרי הדסים עושה הכל על מנת שרווחת הדיירים תהיה במיטבה,

אחד מהשירותים שמספק המרכז הוא בית מרקחת, אין צורך להתרוצץ בין רופאים ובתי מרקחת, בהדסים ניתן לקבל את התרופות במינימום המתנה.

להמשך
שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

לפני שמכניסים איש יקר וקרוב אליכם למוסד, צצות שאלות רבות בכל תהליכי הקליטה, השהות, עניינים טכניים, הצוות המטפל וכו'

ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בתהליך קליטת דייר במרכז הגריאטרי הדסים. 
להמשך
צלולים סיעודיים

צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים אשר זקוקים לעזרה סיעודית24/7 והשגחה רפואית יחד עם זאת הינם צלולים בראשם

להמשך
שירות סוציאלי בהדסים

שירות סוציאלי בהדסים

במרכז הגריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון.

להמשך
מחלות זקנה נפוצות

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה.

להמשך
מחלקה סיעודית לדיירים עם ירידה קוגנטיבית קלה

מחלקה סיעודית לדיירים עם ירידה קוגנטיבית קלה

מחלקה סיעודית אשר מונה דיירים סיעודיים אשר זקוקים לעזרה סיעודית 24/7 והשגחה רפואית. מדובר בדיירים סיעודיים אשר אובחנה אצלם תחילה של ירידה בזיכרון.

להמשך
מחלקה לסיעודיים עם ירידה קוגניטיבית בינונית

מחלקה לסיעודיים עם ירידה קוגניטיבית בינונית

מחלקה סיעודית זו מונה דיירים סיעודיים אשר זקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 . מדובר בדיירים סיעודיים אשר אובחנו כדמנטיים עם ירידה בזיכרון ברמה בינונית .

להמשך
מחלקה לתשושי נפש  עם ירידה קוגניטיבית התחלתית

מחלקה לתשושי נפש עם ירידה קוגניטיבית התחלתית

מחלקה זו הינה מחלקה מוגנת המונה 32 דיירים תשושי נפש, אשר זקוקים להשגחה ועזרה 24/7 ובעיקר לסביבה מוגנת. ייחודיות המחלקה נתונה בדייריה, אשר נמצאים בשלבים מוקדמים של ירידה קוגניטיבית וגילם הממוצע נע בסביבות גיל- 75.

 

להמשך
מחלקה לתשושי נפש עם ירידה קוגניטיבית בינונית

מחלקה לתשושי נפש עם ירידה קוגניטיבית בינונית

מדובר במחלקה  אשר מונה 32 דיירים לתשושי נפש אשר זקוקים להשגחה ועזרה 27/7 ובעיקר בסביבה מוגנת. ייחודיות מחלקה זו בתרבות ושפות המזוהות עם יוצאי צפון אירופה.

להמשך
אפוטרופסות

אפוטרופסות

אפוטרופסות הינו מונח משפטי שמשמעותו מינוי גורם אחר להיות אחראי לענייניו-הרפואיים, כספיים או משפטיים – של אדם שמפאת מצבו הנפשי, השכלי או הקוגניטיבי אינו מסוגל להביע עמדה באשר למצבו או לקבל החלטות הנוגעות לענייניו.

להמשך
התאקלמות המטופל

התאקלמות המטופל

מטופל שעבר ממסגרת הקהילה למוסד סיעודי, עלול לחוות חרדה ובלבול כתוצאה מהשינוי הדרסטי בחייו. לצורך התאקלמותו במסגרת החדשה, השונה בתכלית השינוי מהסביבה המוכרת לו, צריכים להתקיים כמה תנאים

להמשך
ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי.

להמשך
אמנזיה

אמנזיה

אמנזיה מתבטאת בחוסר יכולת לזכור דברים, זאת יכולה להיות שכחה מוחלטת או חלקית, זמנית או ממושכת ובכל מקרה האמנזיה מהווה פגיעה קשה בתפקוד החברתי של האדם.

להמשך
אלצהיימר

אלצהיימר

מחלת אלצהיימר הינה מחלה הפוגעת קשות במערכת העצבים בגוף האדם. מחלת אלצהיימר פוגעת בעיקר בקרב האוכלוסייה המבוגרת, אך לעיתים היא מופיעה גם בגילאים מוקדמים יותר בשל סיבות כאלה ואחרות.

להמשך
דמנציה

דמנציה

דמנציה היא שם כולל לקבוצת תופעות המתבטאות בפגיעה תפקודית שמקורה ירידה בזיכרון ובהמשך פגיעה ביכולת ההבנה, הדיבור והתנועה, יכולת הזיהוי ומחיקת האישיות.

להמשך
בית אבות או להישאר בבית

בית אבות או להישאר בבית

אחת הדילמות הקשות, כמעט בכל משפחה, כשההורה מגיע לגיל הזהב וזקוק להשגחה מסוימת, היא האם להכניס אותו לבית אבות או להשאיר אותו בבית עם מטפלת צמודה?

להמשך
טיפול סיעודי

טיפול סיעודי

בפעם הראשונה ששמעתי שסבתא שלי זקוקה לטיפול סיעודי נצבט לי הלב, לא יכולתי להאמין שהאישה, הדומיננטית כל כך בחיינו, אישה פעילה וצלולה זקוקה כעת לטיפול סיעודי.

להמשך
גריאטריה

גריאטריה

גריאטריה הינה תחום רפואי העוסק בחקר מחלות הנפוצות בתהליך ההזדקנות. כיום בעולם תוחלת החיים גבוהה מבעבר וכתוצאה מכך ישנן מחלות רבות המלוות את תהליך הזקנה שהתארך ולפיכך נושא זה הינו חשוב ביותר לשירותי הבריאות והרווחה.

להמשך
יתרונות המרכז הגריאטרי

יתרונות המרכז הגריאטרי

במקום שבו נגמרות האפשרויות מבחינת הצרכים אותם יכולים בתי אבות לספק לדייריהם ניתן למצוא את המרכזים הגריאטריים. מרכז גריאטרי הינו בית אבות לכל דבר המעניק לדייריו מענה רפואי נרחב כמעט כמו בבית חולים. 

להמשך
טיפולי פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה למבוגרים הם שיקול בעל משקל וערך רב בבחירת מוסד גריאטרי, בית אבות סיעודי או כל דיור מוגן אחר. החשיבות שמקדישים לפרמטר זה היא קטנה וחבל, כי ברגע אמת מבינים עד כמה כבד משקל עניין הפיזיותרפיה אצל מבוגרים בכלל ופיזיותרפיה בבתי אבות בכלל.

להמשך
פעילות גופנית לגיל הזהב

פעילות גופנית לגיל הזהב

פעילות גופנית חשובה בכל גיל ותורמת לבריאות הכללית. שמירה על כושר גופני משפרת את הבריאות ואיכות החיים ופעילות גופנית סדירה משפיעה באופן חיובי על מערכות הגוף ותפקודם.

להמשך
פרקינסון

פרקינסון

פרקינסון ומחלות זקנה אחרות כגון: אלצהיימר, הינה מחלה חשוכת מרפא הפוגעת בתאי העצב במוח המייצרים "דופמין" שתפקידו הוא העברת מידע מהמוח אל מערכת העצבים בגוף. הפגיעה בתאי המוח האלו גורמת לירידה תמידית בתפקוד וביכולות של החולה עד כדי מצב נכות ותלות מוחלטת באדם נוסף. 

להמשך
רופא גריאטרי

רופא גריאטרי

רופא גריאטרי מתמחה במחלות זקנה והוא מטפל באוכלוסייה המבוגרת, לעומתו רופא משפחה אינו כבול לחתך גיל מסוים ויכול לאבחן באופן כללי מחלות המאפיינות כל גיל.

להמשך
ריפוי בעיסוק בהדסים

ריפוי בעיסוק בהדסים

צוות שרות הריפוי בעיסוק במרכז גריאטרי הדסים, מורכב  מ 5 מרפאות בעיסוק ו11 מדריכי פעילות ותעסוקה. מטרת השרות להשיג תפקודים מרביים ומיטביים של המטופל ולאפשר לו השתתפות בפעילויות ובמארג החיים במוסד.

להמשך
רפואה בהדסים

רפואה בהדסים

הטיפול הרפואי והסעודי ניתנים ע"י צוות מיומן בפיקוחו של דר' בלוססקי - מנהל המערך הגריאטרי בבית חולים מוביל במרכז הארץ

להמשך

חזון הדסים

חזון מרכז גריאטרי הדסים

להמשך

"הדסים"- מרכז גריאטרי לסיעוד, דמנציה והחלמה

מרכז גריאטרי הינו מוסד הקיים כבר שנים רבות אשר מעניק אפשרויות דיור ועונה על הצרכים הרפואיים והסיעודיים קודם כול. בין היתר טיפולי פיזיותרפיה,ריפוי בעיסוק ,פעילויות תרבותיות, חוגים וחיי חברה מפותחים .

להמשך
פרוייקט ליטוף בהדסים

פרוייקט ליטוף בהדסים

מזה שנה מתקיימת במרכז גריאטרי הדסים פעילות ליטוף כלבים, בה מגיעים מספר מתנדבים עם כלביהם מדי שבוע לפעילות משותפת עם דיירי המקום במחלקות השונות, הן במחלקות הסיעודיות והן במחלקות לתשושי נפש.

להמשך
ניוד מטופלים באמצעות מנוף

ניוד מטופלים באמצעות מנוף

שיעור הפגיעות בשריר ובשלד אצל צוות הסיעוד הוא מן הגבוהים מהמקצועות המדווחים. מחקרים מצביעים באופן מובהק על כך ששימוש במנוף לניוד מטופלים עשוי להוביל לשיעור נמוך יותר של פגיות.

להמשך
אירוע מוחי בגיל המבוגר- אפשרויות השיקום

אירוע מוחי בגיל המבוגר- אפשרויות השיקום

אירוע מוחי מהווה את הסיבה העיקרית למוגבלות נוירולוגית ארוכת טווח...

 

דבורה אלפרוביץ'-נחנזון, PT, PhD

להמשך
סיעוד בהדסים

סיעוד בהדסים

הצוות הסיעודי במרכז מורכב מאחים ואחיות מוסמכים, מעשיים, מטפלים ומטפלות. לכל איש צוות סיעודי ישנו תפקיד ייחודי משלו, ולכן, ישנו מענה כוללני לצרכים הרבים של הקשישים הסיעודיים ותשושי נפש.

להמשך
מבחן משרד הבריאות

מבחן משרד הבריאות

משרד הבריאות הוא משרד ממשלתי האחראי על כל נושא הבריאות במדינת ישראל.
להמשך
קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת הוא תחום מקצוע פרא-רפואי, העוסק באבחון, טיפול ושיקום של אנשים עם לקויות שונות בתקשורת , כגון: לקויות בדיבור, בהבנה, בתקשורת לא מילולית וכן לקויות קריאה וכתיבה.

תחום קלינאות תקשורת במוסד הינו חלק משירותי הבריאות האבחוניים והטיפוליים הניתנים בו. השירות עוסק באבחון ושיקום תפקודי השמיעה, השפה, הדיבור והבליעה.
להמשך
בקרה בתחום הרפואה

בקרה בתחום הרפואה


משרד הבריאות אחראי על  כלל הפעילות בתחום הבריאות בישראל, במסגרת אחריות זו הוא מפקח הפעילות הרפואית הנעשית במסגרות שונות, בין היתר בתי חולים, קופות חולים, מרכזים סיעודיים, בתי אבות, באמצעות מבחני בקרה לפי תחומים שונים וציונים מבוקרים לכל פרמטר. 

להמשך
בקרה בתחום הסיעוד

בקרה בתחום הסיעוד

משרד הבריאות אחראי על  כלל הפעילות בתחום הבריאות בישראל, במסגרת אחריות זו הוא מפקח הפעילות הרפואית הנעשית במסגרות שונות, בין היתר בתי חולים, קופות חולים, מרכזים סיעודיים, בתי אבות, באמצעות מבחני בקרה לפי תחומים שונים וציונים מבוקרים לכל פרמטר. 
להמשך
אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס

גיל הזקנה מביא עמו התמודדויות רבות בחיי היום יום המשנות את שגרת היום כליל. בשל הירידה התפקודית במישורים שונים חשופים הקשישים למחלות רבות כגון: אלצהיימר, דמנציה, פרקינסון, אמנזיה, אוסטאופורוזיס ועוד 

להמשך
הדסים בפארק

הדסים בפארק

המעבר מחיים במסגרת הקהילה לחיים במוסד מסודר, כרוך בשינויים רבים בחיים היומיומיים של הדיירים. עיקר המעבר נוגע בשינויים בהרגלים היומיומיים שלהם ואבדן העצמאות בתפקוד. 

להמשך
בקרה בתחום התזונה

בקרה בתחום התזונה

משרד הבריאות אחראי על  כלל הפעילות בתחום הבריאות בישראל, במסגרת אחריות זו הוא מפקח הפעילות הרפואית הנעשית במסגרות שונות, בין היתר בתי חולים, קופות חולים, מרכזים סיעודיים, בתי אבות, באמצעות מבחני בקרה לפי תחומים שונים וציונים מבוקרים לכל פרמטר. 

להמשך
מבוגרים בביתי אבות סיעודיים

מבוגרים בביתי אבות סיעודיים

נפילות של מטופלים תשושי נפש וסיעודיים, מאפיינים

נפילות של מבוגרים עצמאיים ובאופן מיוחד של מטופלים במוסדות עם ירידה תפקודית קוגניטיבית ופיזית, הם אירועים שכיחים, שעשויים לגרום לאי נוחות ולמוגבלות אצל המבוגרים ולאי נוחות ואף למצוקה אצל המטפלים. 
להמשך
שירות חדש בבית אבות סיעודי הדסים

שירות חדש בבית אבות סיעודי הדסים

הבראה לאחר אשפוז

הבראה לאחר אשפוז  (Recovery after Hospitalization)
ניתוח כירורגי או אשפוז ממושך עשויים להחוות כאירועים טראומתיים הן לחולה והן לבין המשפחה. 
להמשך
טיפול סיעודי  ב

טיפול סיעודי ב"הדסים"

הסיעוד הוא –הטיפול הישיר במטופלינו.

טיפול בחולה המוגדר ומאובחן סיעודי מתפרס על כמה נושאים ובניהם 
עבודת האחיות במחלקות
מניעת זיהומים
מניעת פצעי לחץ
איזון כאב ואומדן
מניעה וטיפול סיעודי מקצועי בפעילות מעיים 
להמשך
אפוטרופסות

אפוטרופסות

אפוטרופסות, מהו ?

כל אדם בוגר הוא בעל כשרות לזכויות וחובות ולא ניתן לשלול ממנו מעמד זה, אלא בהליך משפטי.
להמשך
מחלקת תזונה ודיאטה

מחלקת תזונה ודיאטה

התאמת תזונה בבית אבות סיעודי הדסים

מחלקת תזונה ודיאטה ב'הדסים' כוללת שלוש דיאטניות קליניות מוסמכות
להמשך
ריפוי בעיסוק.

ריפוי בעיסוק.

פרוייקט התכתבות

במסגרת פרויקט ההתכתבות, המנוהל על ידי צוות הריפוי בעיסוק, התקיים מפגש(השלישי מסוגו),
של החברות לעט.

להמשך
לוחות זמנים מחלקת בידור ופנאי הדסים

לוחות זמנים מחלקת בידור ופנאי הדסים

פעילות שבועית 13-18/1/2017

מידי שבוע נשתף את גולשי האתר בלוחות זמנים של מחלקת בידור ופנאי של הדסים.

להמשך
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA