מחלקת פיזיותרפיה

הפיזיותרפיה הינה ריפוי הגוף והיא נועדה לאבחן, לשקם ולמנוע בעיות במערכת התנועה ובמערכות נוספות בגוף האדם. הפיזיותרפיה מבוססת על תרגילים גופניים המותאמים אישית לכל מטופל על סמך האבחון שנעשה לו ובמקום המצריך שיקום וטיפול עד לתוצאות המיוחלות.

הפיזיותרפיה הינה ריפוי הגוף והיא נועדה לאבחן, לשקם ולמנוע בעיות במערכת התנועה ובמערכות נוספות בגוף האדם. הפיזיותרפיה מבוססת על תרגילים גופניים המותאמים אישית לכל מטופל על סמך האבחון שנעשה לו ובמקום המצריך שיקום וטיפול עד לתוצאות המיוחלות.

טיפול פיזיותרפי מתבצע במגוון רחב של טכניקות ושיטות טיפול שונות הנעשות ע"י מכשירים או באמצעות מטפלים. הטיפול הפיזיותרפי מתבצע במכוני פיזיותרפיה בעלי הציוד הנדרש, הרישיונות המקובלים ובידי מטפלים מוסמכים ומקצועיים. באמצעות הפיזיותרפיה ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות בגוף האדם כגון: בעיות נוירולוגיות או אורטופדיות, בעיות בשלד ובשריר העוטף, שיקום לאחר אירוע מוחי, טיפול בפגיעות ספורט שונות ועוד מיני טיפולים רבים בהם מועילה הפיזיותרפיה לאבחון הבעיה ולשיקום האזור בגוף, כאשר המטרה העיקרית היא להביא את המטופל לתפקוד מיטבי.

במרכז גריאטרי "הדסים" הקמנו מכון לפיזיותרפיה חדש המאובזר בציוד המתקדם ביותר ומתופעל ע"י צוות מוסמך ומקצועי בניהולה של דר' דבורה אלפרוביץ, פיזיותרפיסטית בכירה.

מכיוון שהאוכלוסייה הדרה בבית אבות "הדסים" הינה בשכבת גיל הזהב, אשר סביב גיל זה הגוף אינו במיטבו ומתעוררות לעיתים בעיות גופניות וגם מתחים נפשיים הדורשים אבחון וטיפול יעיל והולם. לשם כך היה חשוב לנו להקים תחת קורת גג אחת את כל המשאבים הדרושים לדיירנו למען איכות חיים טובה יותר. אחד המשאבים הרלוונטיים והחשובים עליהם הקפדנו הוא המכון הפיזיותרפי הנותן טיפולי פיזיותרפיה , אשר משקמים ופותרים בעיות רבות בגוף האדם.

הטיפול הפיזיותרפי מיועד לכל אדם בכל גיל והוא מותאם לו אישית ע"פ גילו ורמת תפקודו הגופני. לפני כל טיפול עובר המטופל אבחון גופני מקיף, תוך שאילת שאלות מנחות בכדי להתמקד בנסיבות הפגיעה ומידת חומרתה. בד בבד עובר המטופל בדיקות גופניות ומבחני סיבולת ומאמץ רלוונטיים על מנת לאתר במדויק את הפגיעה ולטפל בה באופן היעיל ביותר כדי לשקם את האזור הפגוע במהירות.

במכון הפיזיותרפי שלנו קיימים מגוון רחב של טיפולים לעזרת הדיירים, דבר המקל עליהם, הן בפן הפיזי של הבעיה הספציפית בה הטיפול מתמקד והן בכך שאינם צריכים להתנייד ולהיות מטורטרים בין מכוני הפיזיותרפיה השונים. המכון זמין ונגיש, בעל צוות אדיב ומקצועי הנכון תמיד לטפל במסירות בכל דייר ודיירת במכון הגריאטרי "הדסים".

מאמרים נוספים:

בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

קרא עוד »

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי hadasim.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן