יתרונות המרכז הגריאטרי

בית אבות הינו מוסד הקיים כבר שנים רבות והוא מעניק אפשרויות דיור ועונה על הצרכים הבסיסיים של גיל הזהב, בין היתר פעילויות תרבותיות, חוגים, חיי חברה מפותחים ופעילויות ספורטיביות למיניהן. כל בית אבות מרחיב את שירותיו ואת רמת המחייה במקום אותו הוא מציע וזאת על מנת לדאוג כמה שיותר לרווחתו של הדייר ולספק את צרכיהם של דייריו הנמנים עם אוכלוסיית הגיל השלישי.
בית אבות הדסים

בית אבות הינו מוסד הקיים כבר שנים רבות והוא מעניק אפשרויות דיור ועונה על הצרכים הבסיסיים של גיל הזהב, בין היתר פעילויות תרבותיות, חוגים, חיי חברה מפותחים ופעילויות ספורטיביות למיניהן. כל בית אבות מרחיב את שירותיו ואת רמת המחייה במקום אותו הוא מציע וזאת על מנת לדאוג כמה שיותר לרווחתו של הדייר ולספק את צרכיהם של דייריו הנמנים עם אוכלוסיית הגיל השלישי. 

כידוע הגיל השלישי מגיע ועימו בעיות בריאותיות כאלה ואחרות. ישנם דיירים אשר אינם יכולים לדאוג לעצמם והם נקראים דיירים סיעודיים וישנם דיירים עם יכולות מוגבלות או בעיות רפואיות כאלה ואחרות המצריכות השגחה גבוהה, אם לא צמודה. גם בפן התזונתי יש לאוכלוסיית גיל הזהב צרכים שונים בשל ירידה כללית בתפקוד מערכות הגוף השונות, עקב תהליכי הזקנה או יותר נכון להגיד נזקי הזקנה, אשר לא פוסחים על אף אחד מאיתנו! 

יותר ויותר בתי אבות מפתחים את האפשרויות הרפואיות שלהם ומתאימים את התזונה לגיל הזהב העיקר לדאוג לרווחתו של הדייר ולעשות כל שניתן כדי להקנות לו אורח חיים בריא ומהנה יותר. 

במקום שבו נגמרות האפשרויות מבחינת הצרכים אותם יכולים בתי אבות לספק לדייריהם ניתן למצוא את המרכזים הגריאטריים. מרכז גריאטרי הינו בית אבות לכל דבר המעניק לדייריו מענה רפואי נרחב כמעט כמו בבית חולים. מרכז גריאטרי נותן דגש על ההיבט הרפואי ע"י הענקת שירותים רפואיים לדייריו אם זה בתחום הפיזיותרפיה או מענה רפואי זמין , טיפולים רפואיים הניתנים במקום, אשר לא מצריכים כלל התניידות מיותרת של הדייר, כמעט הכל ניתן במרכז הגריאטרי עצמו.

 היתרון הבולט במרכז הגריאטרי על פני בתי אבות רגילים הוא שילוב של רפואת הנפש עם רפואת הגוף. מרכזים גריאטריים מעניקים תזונה נכונה ובריאה המותאמת לגיל הזהב, פעילויות גופניות לשימור ושיפור המצב הגופני של הדיירים, חיי חברה עשירים המוסיפים נדבך חשוב לאיכות החיים ופעילויות תרבותיות מגוונות המעשירות את שגרת היום יום של הדיירים. מעבר להיבט הנפשי עליו שמים דגש יש במרכז הגריאטרי כמובן את המענה הרפואי הכל כך חשוב, כי הרי ידוע כי הצרכים הרפואיים של אוכלוסיית גיל הזהב הינם שונים וכמעט כל דייר זקוק לטיפול רפואי כזה או אחר והכי חשוב השקט הנפשי לדייר ולבני משפחתו היודעים כי יש השגחה רפואית צמודה ליקיריהם ומענה רפואי מיידי, יתרון עצום אשר במקרים רבים אף מציל חיים!! 

המרכז הגריאטרי "הדסים" מציע דיור יוקרתי ומטופח, תזונה עשירה ובריאה לדיירים ומענה וזמינות רפואית גבוהה על מנת לדאוג לבריאותם של דייריו ולשמר אותה. במרכז הגריאטרי "הדסים" יש שירות רפואי 24/7 , מכון פיזיותרפיה המציע מגוון טיפולי פיזיותרפיה מקצועיים ע"י מיטב המומחים בתחום. מחלקת תזונה האחראית על תזונה בריאה ועשירה לדיירים. כמו כן מציע המרכז הגריאטרי פעילויות תרבותיות נרחבות הכוללות חוגים וסדנאות, חיי חברה עשירים ופעילויות ספורטיביות המותאמות ליכולותיהם של הדיירים.

כל היתרונות והעוצמה של בי"ח גריאטרי גדול משולבים בטיפול אישי תחת קורת גג אחת.

במבנה מודרני בן 11 מחלקות גרים באושר דיירים רבים בגילאים שונים וברמות תפקוד שונות. המשותף לכולם הוא הצורך בהשגחה צמודה ובטיפול רפואי וסיעודי. 

כ-100 תשושי נפש בשלוש מחלקות שונות נהנים מפעילות תרבותית ענפה, גינה מרהיבה, הפעלה יומית, 5 ארוחות ביום ורחצה יומית. ברמה המלונאית הגבוהה ביותר הם מנהלים את שגרת יומם הפעילה ומטופלים בהמון מקצוענות, חום ואכפתיות. 

לרשות הדיירים הסיעודיים עומדות 8 מחלקות סיעודיות ברמה המלונאית הגבוהה ביותר. הדיירים ממויינים, טרם קבלתם למרכז, לפי רמת צלילותם. החלוקה הקפדנית מבטיחה לכל דייר סביבה מאתגרת, פעילות מותאמת וחיי חברה שוקקים למתאימים לכך. קיימת ניידות בין המחלקות בכפוף לשינויים החלים בדייר לטוב ולרע. 

הדיירים בכל הבית נהנים משטחים ציבוריים עצומים ומגוונים. גינות, חצר מקורה, חצר פתוחה, בית קפה עם לובי הנראה כמתאים למלון 5 כוכבים, בית כנסת, מכון פיזיותרפיה מהמצוידים בתחום, ספריה, משחקיה, מקהלה פעילה, עיתון פנימי, טיולים מאורגנים מחוץ למרכז, חדר ריפוי בעיסוק ועיקר גאוותנו – הפעילות התרבותית העשירה הכוללת הפעלות מדי יום בלובי המחלקה ופעילות דינאמית יותר המשלבת מוזיקה חיה והרצאות מותאמות – בשטחים הציבוריים מדי יום. 

מנהלי הרפואה והסיעוד בבית הם מהמובילים והוותיקים בתחום. יחד עם מנהלו האדמיניסטרטיבי של הבית הם מנהיגים בבית ב-15 השנים האחרונות אווירה של מקצוענות ואכפתיות ומגיעים להשגים המתבטאים בשביעות רצון הדיירים ובני משפחותיהם. 

המרכז נגיש במיוחד באמצעות תחבורה ציבורית ומציע שפע חניה מסודרת למאות המבקרים בו מידי יום. אתם מוזמנים לבקר אותנו ולשנות את דעתכם על בתי אבות.

דילוג לתוכן