חשיבות פעילות פנאי ותעסוקה במרכז סיעודי

פעילות חברתית ותעסוקתית בגיל השלישי ובבתי אבות בפרט הינם חשובים מאוד על מנת להעסיק את הדייר וליצור שגרה מהנה, מאתגרת, שיתופית ומחזקת. בנוסף, פעילות גופנית והתמדה בטיפול פיזיותרפיה בבית האבות יביא לשיפור בהרגשת הדייר, תחושה של תנועתיות, חיזוק השרירים ושיפור שיווי המשקל.

חשיבות פעילות פנאי ותעסוקה במרכז סיעודי

פעילות חברתית ותעסוקתית בגיל השלישי ובבתי אבות בפרט הינם חשובים מאוד על מנת להעסיק את הדייר וליצור שגרה מהנה, מאתגרת, שיתופית ומחזקת.
בנוסף, פעילות גופנית והתמדה בטיפול פיזיותרפיה בבית האבות יביא לשיפור בהרגשת הדייר, תחושה של תנועתיות, חיזוק השרירים ושיפור שיווי המשקל.
במרכז גריאטרי הדסים אנו נותנים דגש ותשומת לב מיוחדת בנושא פעילות ותעסוקת הדיירים. אנו שומרים על שגרת יום חיובית ומשלבים כל יום פעילויות שונות ומגוונות לשיפור התפקודים הקוגניטיביים, יצירת פעילויות חברתיות משותפות, על מנת להעניק לדייר אושר, בטחון, מימוש עצמי והרגשת סיפוק וחיוניות נהדרת.
להלן מספר דוגמאות לפעילויות חברתיות ותרבותיות שקיימות אצלנו במרכז הגריאטרי המודרני והחדשני:
קבוצות דיון שונות אשר מעלות נושאים רלוונטיים מסדר היום ומאפשרת לדייר לתרגל יכולת דיבור, הקשבה וריכוז.
חוגי סריגה ויצירת תכשיטים משפרים מאוד את התפקוד המוטורי, מפחיתות סטרס ודיכאון ומרוממת את מצב רוחו של הדייר.
גם ציור ופיסול מחייה מחדש את היצירתיות של הדיירים ותורמת לשיפור תפקודם. הדיירים נהנים להציג את עבודותיהם בקרה הדיירים ומשפחותיהם ומקבלים חיזוקים, סיפוק ורגשות חיוביים.
טיולים קצרים בחיק הטבע ובשמש מחזקים את הביטחון האישי של הדייר, מחזקים קשרים חברתיים, ומעניקות סיפוק רב וצבירה של חוויות חדשות עבור הדיירים בבית האבות.
חוגי בישול ואפייה מתקיימים באפן קבוע בבית אבות הדסים. ההצלחה וההתנסות ביצירת מטעמים ואוכל מעלה את ערכו העצמי של הדייר ומעניקה לו תחושה של בית. הבישול והאפייה מעניקים אינטימיות וחום בבית האבות ויש להם תרומה גדולה מאוד בשיפור מצב הרוח והאנרגיות של הדייר.
ישנם דיירים בבית אבות הדסים אשר נהנים לצפות בטלוויזיה, לראות סרטי קולנוע, או לשמוע הרצאה מעניינת. המעורבות של הדיירים בתרבות הבית מעניקה להם מקום של חיזוק, הגדרה עצמית גבוהה, ושמירה על שמחת חיים.
לסיכום, החיים בגיל השלישי יכולים להיות מאתגרים עם לא מעט קשיים, אך סדר יום מלא ומסודר של הדיירים בבית האבות יכולים להיות מלאי עניין, סיפוק, שיפור וחיזוק הגוף, והרגשה ושמירה על אופטימיות וגישה חיובית.

מאמרים נוספים:

בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

קרא עוד »

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי hadasim.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן