חשיבות פעילות פנאי ותעסוקה במרכז סיעודי

פעילות חברתית ותעסוקתית בגיל השלישי ובבתי אבות בפרט הינם חשובים מאוד על מנת להעסיק את הדייר וליצור שגרה מהנה, מאתגרת, שיתופית ומחזקת. בנוסף, פעילות גופנית והתמדה בטיפול פיזיותרפיה בבית האבות יביא לשיפור בהרגשת הדייר, תחושה של תנועתיות, חיזוק השרירים ושיפור שיווי המשקל.
צופיה1

חשיבות פעילות פנאי ותעסוקה במרכז סיעודי

פעילות חברתית ותעסוקתית בגיל השלישי ובבתי אבות בפרט הינם חשובים מאוד על מנת להעסיק את הדייר וליצור שגרה מהנה, מאתגרת, שיתופית ומחזקת.
בנוסף, פעילות גופנית והתמדה בטיפול פיזיותרפיה בבית האבות יביא לשיפור בהרגשת הדייר, תחושה של תנועתיות, חיזוק השרירים ושיפור שיווי המשקל.
במרכז גריאטרי הדסים אנו נותנים דגש ותשומת לב מיוחדת בנושא פעילות ותעסוקת הדיירים. אנו שומרים על שגרת יום חיובית ומשלבים כל יום פעילויות שונות ומגוונות לשיפור התפקודים הקוגניטיביים, יצירת פעילויות חברתיות משותפות, על מנת להעניק לדייר אושר, בטחון, מימוש עצמי והרגשת סיפוק וחיוניות נהדרת.
להלן מספר דוגמאות לפעילויות חברתיות ותרבותיות שקיימות אצלנו במרכז הגריאטרי המודרני והחדשני:
קבוצות דיון שונות אשר מעלות נושאים רלוונטיים מסדר היום ומאפשרת לדייר לתרגל יכולת דיבור, הקשבה וריכוז.
חוגי סריגה ויצירת תכשיטים משפרים מאוד את התפקוד המוטורי, מפחיתות סטרס ודיכאון ומרוממת את מצב רוחו של הדייר.
גם ציור ופיסול מחייה מחדש את היצירתיות של הדיירים ותורמת לשיפור תפקודם. הדיירים נהנים להציג את עבודותיהם בקרה הדיירים ומשפחותיהם ומקבלים חיזוקים, סיפוק ורגשות חיוביים.
טיולים קצרים בחיק הטבע ובשמש מחזקים את הביטחון האישי של הדייר, מחזקים קשרים חברתיים, ומעניקות סיפוק רב וצבירה של חוויות חדשות עבור הדיירים בבית האבות.
חוגי בישול ואפייה מתקיימים באפן קבוע בבית אבות הדסים. ההצלחה וההתנסות ביצירת מטעמים ואוכל מעלה את ערכו העצמי של הדייר ומעניקה לו תחושה של בית. הבישול והאפייה מעניקים אינטימיות וחום בבית האבות ויש להם תרומה גדולה מאוד בשיפור מצב הרוח והאנרגיות של הדייר.
ישנם דיירים בבית אבות הדסים אשר נהנים לצפות בטלוויזיה, לראות סרטי קולנוע, או לשמוע הרצאה מעניינת. המעורבות של הדיירים בתרבות הבית מעניקה להם מקום של חיזוק, הגדרה עצמית גבוהה, ושמירה על שמחת חיים.
לסיכום, החיים בגיל השלישי יכולים להיות מאתגרים עם לא מעט קשיים, אך סדר יום מלא ומסודר של הדיירים בבית האבות יכולים להיות מלאי עניין, סיפוק, שיפור וחיזוק הגוף, והרגשה ושמירה על אופטימיות וגישה חיובית.

דילוג לתוכן