הצהרת נגישות – בית אבות הדסים

בבית אבות הדסים אנו שמים דגש בלתי מתפשר על מתן סביבה מאפשרת, מזמינה ותומכת ככל הניתן, בעיקר למטופלים השוהים בבתים שלנו וגם לכל מי שמגיע לבקר בכל אחד מהבתים והמוסדות הסיעודיים אותם אנו מפעילים בפריסה ארצית.

בבית אבות הדסים אנו שמים דגש בלתי מתפשר על מתן סביבה מאפשרת, מזמינה ותומכת ככל הניתן, בעיקר למטופלים השוהים בבתים שלנו וגם לכל מי שמגיע לבקר בכל אחד מהבתים והמוסדות הסיעודיים אותם אנו מפעילים בפריסה ארצית. מתוך גישה תפעולית ומקצועית זו ומעצם היותנו גוף המפעיל מוסדות טיפוליים לאנשים הסובלים באופן מהותי ממוגבלויות פיזיות או קוגניטיביות שונות, נושא הנגישות בבתי האבות שלנו מקבל מענה מקיף, רחב וכמובן לחלוטין במסגרת דרישות החוק והרגולציה מאיתנו כמפעילי מוסדות סיעודיים ובתי אבות.

בבית אבות הדסים ישנו דגש משמעותי על נושאי והיבטי נגישות, כבר מרמת תכנון המבנים וגם ברמת התחזוקה והתפעול השוטף של הבית שלנו. לפניכם פירוט הסדרי ואמצעי הנגישות בבית האבות שלנו.

 

מרכיבי הסדרי הנגישות למבנים בבית אבות הדסים:

 • חניות נכים, כולל רצף תנועה וגישה ממתחם החנייה ודרך כניסה מונגשת במרחב בית האבות.
 • מתחם חניה ייעודי ונוח למגיעים לבית האבות.
 • שילוט ברור, קריא ונגיש בכל מרחבי בית האבות.
 • כניסה נגישה, כולל לכיסאות גלגלים ולאנשים עם מוגבלויות פיזיות שונות.
 • גישה מלאה לשירותי נכים.
 • מעליות מונגשות ונוחות לשימוש, כולל למתניידים בכיסאות גלגלים או מיטות טיפוליות.
 • ניתן להיכנס לשטח בית האבות עם חיית שירות המסייעת לאנשים עם מוגבלות.
 • מעקות ומאחזי יד מותקנים לשיפור בטיחות וניידות במיקומים שונים בבית האבות.
 • מעברים מונגשים, בטוחים ונוחים בין כל המחלקות והחלקים השונים בבית האבות.

כמו כן, אם נדרשות התאמות נגישות מיוחדות ופרטניות לדיירים מסוימים בבית האבות שלנו, אנו כמובן פועלים במהירות וביעילות כדי לוודא שכל צרכי הנגישות קיימים ומקבלים מענה אופטימאלי ובטיחותי.

נגישות של שירות הלקוחות בבית האבות הדסים

במסגרת מתן מלוא השירותים שלנו באופן נגיש לגמרי, בהתאם ואף מעבר להגדרת החוק, גם שירות הלקוחות של בית האבות הדסים מונגש ופועל במסגרת הסדר נגישות, עם המרכיבים הבאים:

 • הפעלת מוקד טלפוני נגיש וקל לשימוש מגוון דרכים ליצירת קשר עם בית אבות הדסים – טלפונית למוקד נגיש או לשיחה עם נציג אנושי, במייל או בטופס יצירת קשר דרך אתר החברה.
 • עובדי בית אבות הדסים עוברים הדרכות בנושאי נגישות שירות והחשיבות של נגישות המבנה.

בית אבות הדסים מספק שירות לקוחות איכותי, מקצועי, נגיש ועל בסיס ערכים מובילים של שוויון ומתן מענה לכל סוגי הפניות.

נגישות אתר האינטרנט של בית אבות הדסים

לצד נגישות פיזית במבנה בית האבות ונגישות בשירות, במציאות הדיגיטלית והמחוברת של היום חייבים לשים דגש גם על נגישות אתר האינטרנט שלנו. באתר בית אבות הדסים מערכת נגישות מלאה ותקנית והאתר מונגש לפי התקן הבינלאומי WCAG2.0 ולפי התקן הישראלי ת"י 5568, עם רמת נגישות אתרים של AA.

תפריט נגישות האתר מאפשר לכם את כל הצרכים והשינויים שאתם נזקקים להם לצרכי נגישות ושיפור השימוש שלכם או של יקיריכם באתר. התפריט נמצא בפינה השמאלית העליונה כאשר גולשים ממחשב ובפינה השמאלית התחתונה כאשר גולשים מסמארטפון. מערכת הנגשת האתר של בית אבות הדסים מאפשרת להגדיל או להקטין את הטקסטים באתר, להעלות או להוריד את הניגודיות, לקבוע ניגודיות הפוכה, לשנות את הפונט לפונט קריא יותר ולנווט באתר באמצעות מקלדת.

לפרטים נוספים לגבי שירותי בית אבות הדסים או שאלות ובקשות בנושאי נגישות, מוזמנים ליצור איתנו קשר, בטלפון 072-3944945, במייל marketing@hadasim.com או ודרך טופס "צור קשר" כאן באתר.

מאמרים נוספים:

בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

קרא עוד »

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי hadasim.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן